İPEK KİRPİK EĞİTİM VE İPEK KİRPİK UYGULAMASI

  

 1-)ipek kirpik nedir ve ipek kirpik nasıl uygulanılır?
ipek kirpik uygulaması yapay kirpik tanelerinin , üst göz kapağındaki kirpiklerin diplerine tek tek ipek kirpik malzemeleri ile yapıştırılarak yapılan bir uygulamadır.
 2-)ipek kirpik kimlere uygulanır?
Düz veya seyrek kirpiklere sahip kişilerin ya da cansız kirpiklere sahip kişilerin kurtarıcısı olan bir uygulama olmuştur.
Son zamanlarda yaygın bir şekilde İpek kirpik yaptıranların sayısı artış göstermektedir.ipek kirpik uzatması güzellik anlayışının yeni trendi haline gelmiştir. Ayrıca tane kirpik , doğal kirpiklerin yapısına uygundur. 
 3-)ipek kirpik zararlımıdır ipek kirpik zararları nedir? 
Kişinin gerçek kirpiklerine zarar vermez.fakat bağzı gözlerde alerjik reaksiyon gösterebilir.İpek kirpik uygulaması sonrasında doğal bir görünüm ile daha uzun daha dolgun ve daha hacimli kirpiklere sahip olunur. Oldukça doğal durduğu için ipek kirpiklerin gerçek kirpiklerden ayırt edilmesi çok zordur.
İpek kiprik uygulaması kesinlikle uzman kişiler tarafından yapılmalıdır.Aksi halde gözde ve kirpiklerde zarara yol açabilir. Uygulama yaklaşık olarak bir buçuk saat sürmektedir. Öncelikle kişinin göz yapısına göre kirpiklerin uzunluğu ve kalınlığı belirlenir. Daha sonra ipek kirpikler kişinin kendi kirpiklerinin diplerine özel yapıştırıcısı ile yapıştırılır. Uygulama esnasında yapıştırıcının etkisiyle hafif bir yanma hissedilebilir. Fakat bu geçici bir durumdur.
 4-)İpek kirpik kullanım süresi nedir yada ipek kirpik ne kadar dayanır?
İpek kirpiklerin kalıcılığı bakımına göre değişmektedir.Tıpkı protez tınakta olduğu gibi Yaklaşık iki üç haftada bir ipek kirpik bakımı yaptırılırsa aylarca kullanılabilir.Uzun süreli kullanılabildiği için ipek kirpik uygulaması yaz kış yapılabilen bir uygulamadır.
 5-)ipek kirpik onrası dikkat edilmesi gerekenler nedir?
İpek kirpik uygulaması sonrasında günlük hayatta dikkat edilmesi gereken önemli noktalar vardır. İlki yüz yıkama veya banyo esnasında köpük, jel, sabun gibi herhangi bir malzemenin kesinlikle ipek kirpiklere temas etmemesi gerekmekte. İkinci nokta uyku esnasında kirpiklerin yastığa değmemesidir. Sırt üstü yatmak buna çözüm olacaktır. Diğer bir nokta ise makyaj malzemeleridir. Eğer maskara, göz farı,eyeliner gibi ürünler kullanılacaksa kesinlikle yağsız bir makyaj temizleyicisi ile temizlenmelidir. Çünkü yağ bazlı makyaj temizleyicileri ipek kirpik yapıştırıcısının yapısını bozmaktadır.
 6-)ipek kirpik kimler tarafından çıkartılır?
İpek kirpikleri çıkarma yine uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. ipek kirpiklerinizi kendiniz çıkartmayı denemeyiniz çünkü Aksi halde gerçek kirpiklere büyük zararlar verilebilir.Gerçek kirpiklerin zarar görmemesi için kesinlikle profesyonel yerlerde yaptırılmalı ve bakımına çok dikkat edilmelidir.
 7-)ipek kirpik kirpikleri dökermi?
ipek kirpik ana kirpiği dökmez fakat yapılan uygulamanın profosyonelliğide bu uyguluma için önemli bir etkendir eğitimsiz kişiler tarafından çıkartılan yada uygulanılan ipek kirpik ana kirpiği kopara bilir döke bilir.
 8-)ipek kirpik ekleme fiyatları nedir?
ipek kirpik ekleme fiyatları istenilen kirpiğin dolgunluğuna göre değişmektedir.
İlgili Bağlantılar: Protez tırnak Eğitim Antalya jel Tırnak Eğitim Antalya Tırnak Yeme Alışkanlığı Protez Tırnak Ürünleri Protez Tirnak Seti Protez Tırnak Malzemeleri Protez Tırnak Süsleri Protez Tırnak Modelleri İpek Kirpik Set Protez Tırnak Uygulaması Jel Tırnak Uygulaması Antalya ipek kirpik Antalya ipek kirpik ekleme Antalya